Projektowanie kominków

Projekt kominka rozpoczyna sie od wizji lokalnej u klienta, rozmowie na temat upodobań, zwymiarowaniu miejsca, które jest przeznaczone pod budowę kominka, kończąc na projekcie graficznym.

Zdjęcie komputera Apple iMac z oprogramowaniem AutoCAD 2015 używanego do projektowania kominków

Budowa piecy

Filar i duma naszej firmy. Piece kaflowe robimy od samego początku naszej działalności. Są dla człowieka najzdrowszym źródłem ciepła, nie powodują przypalania się kurzu, a pomieszczenia, w którym się znajdują, nabierają ponadczasowego piękna: one nie starzeją się nigdy.

Piec kaflowy

Montaż wkładów kominkowych

Instalacja wkładu polega na sprawdzeniu podłoża, na którym będzie stał wkład, jego waga waha sie w przedziale 150 kg - 400 kg w zależności od modelu, doprowadzeniu powietrza do spalania, wypoziomowaniu oraz podpięciu do przewodu kominowego murowanego (tradycyjny) lub systemowego wykonanego z rur żaroodpornych lub ceramicznego a nastepnie przeprowadzeniu próbnego palenia.

Montaż wkładów

Rysunek CAD 3D wkładu kominkowego z płaszczem wodnym

Dystrybucja Gorącego Powietrza - DGP

Montaż polega na rozpoznaniu potrzeb, obliczeniu układu, który będzie najbardziej wydajny, a przy tym nie spowoduje rewolucji w całym domu, poprowadzeniu kanałów metalowych lub z rur spiro izolowanych do wyznaczonych pomieszczeń.
System DGP może być grawitacyjny lub wymuszony.

DGP

Zdjęcie turbiny wentylacyjnej do dystrybucji ciepłego powietrza

Instalacja piecyków na pelet

Piecyki na pelet instalujemy z zachowaniem podobnych procedur jak przy montażu wkładu kominkowego.

Piec na pellet

Zdjęcie granulek materiału opałowego do piecy na pellet

Zmiana wysokości przyłącza

Zdarza się, że murarze wykonają otwór przyłączeniowy w kominie na złej wysokości. Świadczymy usługę zmiany wysokości przyłącza stosując do tego materiały najwyższej jakości.

Zdjęcie komina Schiedel Rondo

Nie wiesz czy masz przewód kominowy?

Jeśli nie posiadasz przewodu kominowego - żaden problem. Jesteśmy w stanie wybudować komin systemowy ceramiczny lub dwuścienny stalowy w dowolnym miejscu pomieszczenia.

Przewód kominowy dla Ciebie