Wkłady kominkowe

Jeśli połączymy je z wodną lub powietrzną instalacją grzewczą staną się źródłem ciepła dla całego domu

Wkłady kominkowe

Współpracujemy z czołowymi producentami wkładów polskich i zagranicznych. W naszym salonie znajduje się stała wystawa wkładów żeliwnych oraz stalowych firm: Byrski, Hajudk, Kabok, Nordica, KFD, Gall, Laudel. Na specjalne życzenie możemy też sprowadzić wkład innej firmy w celu zaprezentowania.

Logotyp firmy Hajduk Kominki Logotyp firmy Byrski

Wkłady kominkowe żeliwne

Są tańsze od stalowo-szamotowych. Samo żeliwo jest też bardziej odporne na pracę w wysokich temperaturach. Niestety, również mniej odporne na nagłe zmiany temperatur, wrzucenie oblodzonego polana do dobrze rozgrzanego paleniska może spowodować jego pęknięcie i konieczność wymiany. Wreszcie, takie wkłady mają problem ze szczelnością. Nieuniknione niedokładności odlewu wypełnia się masą uszczelniającą, która w trakcie użytkowania kruszy się i wypada, co pogarsza efektywność wkładu.

Zdjęcie wkładu kominkowego podstawowego elementu składającego się na kominki z wkładem

Montaż wkładów kominkowych

Instalacja wkładu polega na sprawdzeniu podłoża, na którym będzie stał wkład, jego waga waha sie w przedziale 150 kg - 400 kg w zależności od modelu, doprowadzeniu powietrza do spalania, wypoziomowaniu oraz podpięciu do przewodu kominowego murowanego (tradycyjny) lub systemowego wykonanego z rur żaroodpornych lub ceramicznego a nastepnie przeprowadzeniu próbnego palenia.

Montaż wkładów

Rysunek CAD 3D wkładu kominkowego z płaszczem wodnym