Piec na pellet

Piecyki mogą działać na zasadzie konwekcji, podobnie jak dawniej piece kaflowe

Piec na pellet

Nie pilot, ani nie peleton. Pellet. To materiał opałowy z odpadów, sprasowanych pod wysokim ciśnieniem trocin, wiórków, ścinków, kory czy słomy. Sprasowany do postaci granulek, stąd jego nazwa (pellet to po angielsku granulka). Ma wartość opałową taką samą jak drewno, za to zostaje po nim znacznie mniej popiołu. Po prostu niemal nic się nie marnuje. Ekologia.

Infografika jak działa piec na pellet

Piec na pilota

Zdalne sterowanie. To coś dla osób preferujących prostą i intuicyjna obsługę. Oferowane przez nas piecyki można sterować pilotem, albo, po zainstalowaniu prostego oprogramowania, z poziomu smartfona czy tabletu. Wystarczy ustawić oczekiwaną temperaturę. O resztę zatroszczy się termostat i dozownik granulek.

Wielofunkcyjny piec

Inny opał, tyle samo możliwości. Piecyki mogą działać na zasadzie konwekcji, podobnie jak dawniej piece kaflowe. Ogrzewają pomieszczenie, w którym są zainstalowane, lub też rozprowadzić ciepło do innych pomieszczeń przez system dystrybucji gorącego powietrza. Dodatkowo można je wyposażyć w płaszcz wodny i podpiąć do instalacji centralnego ogrzewania.

Piec na pellet zasilany jest granulkami mającymi wartość opałową taką samą jak drewno. Zdjęcie granulek pelletu.