Piece wolno stojące
typu Koza

Wolno stojące piecyki, tzw. kozy działają podobnie jak wkład kominkowy

Piecyki typu koza

Wolnostojące piecyki, tzw. kozy działają podobnie jak wkład kominkowy. Nowoczesne kozy, nawet gdy wyglądają bardzo „retro", gwarantują wysoką sprawność techniczną oraz bezpieczeństwo użytkowania. Służą głównie do dekoracji wnętrz oraz szybkiego ogrzania pomieszczenia, w którym są zainstalowane. Dlatego sprawdzają się znakomicie w domach, które szybko tracą energię. Są niezastąpione w chłodne jesienne wieczory, kiedy nie trzeba jeszcze uruchamiać instalacji centralnego ogrzewania. Przyjemny efekt poczujemy już po chwili.

Imbryk z herbatą i grzane wino

Niektóre z piecyków zaopatrzone są w fajerki lub płytę, na której w długie zimowe wieczory wspaniale ogrzewa się imbryk z herbatą lub naczynie z grzanym winem. Uwaga. Przed podłączeniem piecyka typu koza należy przeprowadzić podobny wywiad, jak przed budową kominka. Posiadamy w ofercie kozy firm: Thorma, Kratki, Hajduk, Nordica, MCZ.

Zdjęcie wolno stojącego piecyka kozy firmy Thorma Filex H z fajerką

Koza na wypasie

Niektóre modele wyposażone są w krążki akumulacyjne zwiększające wydajność i wydłużające czas grzania. W ofercie mamy też kozy z płaszczem wodnym.