Piece i kominki 

Funkcjonalność i dawne piękno kafli, które pomogą przywrócić wspomnienia z dzieciństwa

Piece i kominki

Funkcjonalność i dawne piękno kafli. Połączenie nowoczesnego wkładu kominkowego z obudową wykonaną z cegły szamotowej, masy akubetowej i kafli stanowi doskonały sposób ogrzewania, daje wymierne korzyści finansowe, a niektórym z pewnością pomoże przywrócić wspomnienia z dzieciństwa.

Jak wygląda pieco-kominek?

Pieco-kominek, kominek akumulacyjny albo kominek III generacji składa się z trzech części: bryły kominka, wkładu grzewczego i tzw. wymiennika ciepła. To właśnie ten ostatni element pozwala uczynić z kominka oszczędne i wydajne źródło ciepła.

Jak działa pieco-kominek?

Pieco-kominek ogrzewa nasz dom poprzez akumulację ciepła. Wystarczy w nim napalić raz na 12 godzin, aby cieszyć się ciepłem. Powstała w palenisku wysoka temperatura rzędu 900 °C, oddawana jest do masy akumulacyjnej, dzięki czemu u wylotu spalin do komina temperatura obniża się do 150 ºC. Różnica (750 °C) pozostaje zakumulowana w domu.

Energia akumulacyjna

Zgromadzoną w masie akumulacyjnej energię, która powstała podczas spalania drewna w palenisku oddaje się do otoczenia poprzez promieniowanie podczerwone. Przenika ono przez przedmiot ogrzewając je podobnie jak słońce. Ciepło w mniejszym stopniu, niż w przypadku kominków tradycyjnych jest rozprowadzane przez konwekcję.

Oszczędne i proste w obsłudze

Jest łatwiej i taniej. Piec tego typu nie wymaga ciągłego pilnowania ognia. W trakcie palenia nie trzeba też dokładać opału, co powoduje mniejsze zadymienie pomieszczenia, a to z kolei oznacza, że nie trzeba go tak często odmalowywać. Dzięki zastosowaniu wymiennika 75% ciepła pozostaje w domu.

Ekologiczny

Jest zdrowiej. Ten sposób ogrzewania jest od lat uznawany za najzdrowszy dla człowieka. Nie powoduje przypalania kurzu, nie przesusza powietrza. Ludzie przebywający w zbyt suchym powietrzu źle się czują, dokucza im suchość w gardle i nosie, gdyż delikatne błony śluzowe zbytnio wysychają. Organizm człowieka jest przystosowany do znoszenia unoszących się w powietrzu cząstek organicznych, jednak gdy kurz przy styku z silnie rozgrzana powierzchnią (powyżej 80 °C) ulega przypalaniu, co powoduje zatrucie powietrza i może wywoływać różne dolegliwości.