Piece akumulacyjne
Mercedes wśród pieców. Niczego lepszego jeszcze nie wymyślono: pozwala cieszyć się widokiem ognia jak w normalnym kominku, a szyba zostaje czysta przez cały sezon; ogrzewa głównie poprzez promieniowanie podczerwone, czyli tak samo, jak słońce (z tą różnicą, że nie emituje szkodliwego promienia ultrafioletowego); utrzymuje ciepło dłużej niż tradycyjne kominki (nawet do 24 godzin); spalanie jest czystsze i niemal bezpyłowe, spełnia nawet wyśrubowane europejskie normy; zostawia bardzo mało popiołu (wystarczy usunąć go dwa albo trzy razy na cały okres grzewczy)
Konwekcja
Konwekcja to przewodzenie ciepła za pośrednictwem cząsteczek gazów (w naszym przypadku powietrza). Ciepło źródła ogrzewa cząsteczki powietrza, wprawia je w ruch i w ten sposób rozchodzi się dalej.
Promieniowanie podczerwone
Promieniowanie podczerwone to przewodzenie ciepła za pomocą fali elektromagnetycznej: tak właśnie ogrzewa nas słońce. W tym przypadku ciepło rozchodzi się szybciej niż w konwekcji, nie dochodzi do wysuszania powietrza ani do szczególnie szkodliwego dla zdrowia przypalania pyłów zawieszonych w powietrzu (kurzu). Ogrzewamy nie tyle powietrze, co przedmioty stałe i ciała osób znajdujących się w pomieszczeniu. Co więcej, by uzyskać komfort cieplny, potrzeba znacznie mniejszego rozgrzania źródła, co wydatnie przekłada się na oszczędności i ekologię: mniej opału i mniej spalin.
Akubet
Specjalny rodzaj betonu ogniotrwałego o wysokich parametrach grzewczych: jest bardzo gęsty, świetnie przewodzi ciepło i doskonale je kumuluje. Nie rozszerza się znacząco pod wpływem ciepła, dzięki czemu instalacje z jego wykorzystaniem są żywotne i trwałe. To właśnie jest główny element budowy piecokominka. Ponieważ praktycznie nie „pracuje” pod wpływem ciepła, poszczególne elementy konstrukcyjne można doskonale uszczelnić na całe lata.
Jak działają piece akumulacyjne
Nad akubetowym paleniskiem ustawiony jest wielokanałowy układ akumulacyjny, który odbiera i kumuluje ciepło. Dzięki temu do atmosfery trafiają mocno schłodzone spaliny, a zakumulowane ciepło poprzez ściany pieca trafia do ogrzewanego pomieszczenia. Dodatkowo można w dowolnym układzie rozmieścić płytki akumulacyjne obok paleniska. Wydajność pieca zależy od masy akumulacyjnej i układu kanałów.

Dla domów o dużym metrażu
Piece te sprawdzają się nawet w domach o dużym metrażu do 200 m².
Ładowanie raz na 24 godziny
Wystarczy raz załadować palenisko i cieszyć się ciepłem, w zależności od ładunku i wielkości masy akumulacyjnej, od 8 do 24 godzin
(średnio 12 godzin).