Kominki z kamienia

jako dzieło samej natury, każdy kamień jest jedyny w swoim rodzaju

Kominki z kamienia

Tego dnia, w którym człowiek ułożył kamienny krąg wokół paleniska aby okiełznać płomienie, kamień i ogień stały się parą doskonałą. Kamień jest najbardziej naturalnym materiałem do budowy kominków, a jego rodzajów i możliwości, jakie daje jego zastosowanie, jest bez liku. My wykonujemy nasze kominki z najtwardszych granitów, szlachetnych marmurów, a także niepowtarzalnych łupków.

Długowieczny materiał

Kamień jest niezwykle trwały. Fachowo wykonana i prawidłowo konserwowana kamienna obudowa kominka jest w zasadzie niezniszczalna. Jej utrzymanie nie wymaga dużych nakładów finansowych ani nie jest pracochłonne. Na dodatek pięknie się starzeje i nawet po wielu latach użytkowania wciąż wygląda wspaniale.

Niepowtarzalne piękno

Jako dzieło samej natury, każdy kamień jest jedyny w swoim rodzaju. Dzięki niepowtarzalnej strukturze i ubarwieniu granitu, naturalnemu rysunkowi żył na powierzchni marmuru, czy wyjątkowej fakturze łupka każda kominkowa obudowa jest jedynym egzemplarzem na świecie. Na dodatek naturalny kamień jest łatwy w obróbce, co pozwala uzyskać bardzo różnorodne rozwiązania stylistyczne.

Ekologia i zdrowie

Kamień stworzyła sama natura. Energii potrzeba tylko do jego wydobycia i obróbki – to mniej energochłonne niż w przypadku innych materiałów. Wydobywa się go zazwyczaj w niewielkich kamieniołomach. Odpady z obróbki można łatwo wykorzystać lub przetworzyć. W procesie pozyskiwania kamienia praktycznie nic się nie marnuje. Na dodatek nie zawiera on składników zagrażających zdrowiu, a w kontakcie z ogniem nie wydziela szkodliwych substancji.